Starszy specjalista ds. księgowości w

pracodawca: ARCELORMITTAL SHARED SERVICE CENTRE EUROPE
miejsce pracy: Dąbrowa Górnicza
dodano: 0000-00-00
Oferta pochodzi z serwisu

KarieraWFinansach.plkariera w finansach

Dodaj ogłoszenie »

Opis:
Starszy specjalista ds. księgowości w dziale Księgi Głównej
Miejsce pracy: Dąbrowa Górnicza

KIM JESTEŚMY:

Shared Service Centre Europe to centrum usług finansowo księgowych ArcelorMittal – jednego z największych producentów stali na świecie. SSCE dostarcza szeroki zakres usług finansowo-księgowych typu “back-office”  w obrębie OtC, PtP oraz R2R. Dodatkowo SSCE świadczy specjalistyczne usługi z zakresu podatków,  SOx/IC oraz sprawozdawczości zarządczej.

Zakres obowiązków:

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych w sposób zgodny z przepisami prawa bilansowego i zasadami przyjętymi przez obsługiwaną Spółkę
  • przygotowywanie sprawozdań i deklaracji (w tym sprawozdań NBP i GUS) zgodnie z przepisami prawa i wytycznymi Grupy ArcelorMittal
  • raportowanie w systemie i wg standardów Grupy ArcelorMittal
  • weryfikacja i analiza dokumentów pod kątem deklaracji VAT w Spółce
  • księgowania w zakresie środków trwałych
  • prowadzenie rejestru środków trwałych (ich aktywowanie, księgowanie amortyzacji)
  • analiza, przygotowanie i księgowanie dokumentów PK dotyczących KG, księgowania związane z zamknięciem miesiąca (np. wycena rozrachunków, wiekowanie należności, przegrupowanie sald, aktualizowanie rezerw i odpisów aktualizujących)
  • terminowe i poprawne zamknięcie miesiąca/roku; uzgadnianie sald prowadzonych kont, w tym sald rozrachunków (włączając interco reconciliation)
  • księgowanie i archiwizacja dokumentów dotyczących m.in. zapasów, środków trwałych, rezerw, listy płac, rozliczania inwentaryzacji
  • kontrola prawidłowości i terminowości księgowań na kontach obsługiwanej Spółki
  • przygotowanie sprawozdania finansowego obsługiwanej Spółki oraz współpraca z biegłym rewidentem podczas badania bilansu
  • analizy, przygotowywanie raportów i innej dokumentacji
  • śledzenie na bieżąco przepisów z zakresu rachunkowości i ich wdrażanie
  • regularny kontakt z klientem wewnętrznym/zewnętrznym
  • udział w projektach ciągłego doskonalenia; usprawnianie procesów i procedur

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne, preferowane w obszarze finansów i księgowości
  • dobra znajomość przepisów rachunkowości, wiedza z zakresu IFRS
  • wiedza z obszaru środków trwałych i odroczonego podatku dochodowego (ustawa o rachunkowości, ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych)
  • min. 2 lata doświadczenia w obszarze pełnej księgowości średniej lub dużej spółki lub w dziale księgi głównej (GL) SSC/BPO
  • min. 1 roczne doświadczenie w obszarze środków trwałych średniej lub dużej spółki
  • znajomość języka angielskiego – w stopniu umożliwiającym komunikację w mowie i piśmie
  • mile widziane doświadczenie w pracy w SSC/BPO
  • doświadczenie w pracy z systemem SAP będzie znaczącym atutem
  • praktyczna znajomość obsługi pakietu MS Office, w szczególności programu MS Excel
  • umiejętność ustalania priorytetów i pracy pod presją czasu, dyspozycyjność
  • bardzo dobra organizacja pracy, dokładność, przejawianie inicjatywy, otwartość na zmiany
  • terminowość w realizacji zadań
  • komunikatywność, umiejętność analitycznego myślenia

Oferujemy:

  • pracę w międzynarodowym środowisku,
  • szkolenia profesjonalne oraz szkolenia językowe,
  • dofinansowanie do posiłków,
  • bogaty pakiet socjalny obejmujący m.in. opiekę medyczną Medicover, pakiet MultiSport/MultiKino, Pracowniczy Program Emerytalny, dofinansowanie do wypoczynku tzw. "Wczasy pod gruszą",
  • ubezpieczenie grupowe,
  • dodatkowy dzień wolny z okazji „Dnia Hutnika”,
  • dofinansowania do studiów / kursów profesjonalnych,
  • miejsce pracy: Centrum Obsługi Finansowej SSF PL - Katowice, docelowo: AM SSCE – Dąbrowa Górnicza

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji za pomocą przycisku pod ogłoszeniem: