Aktualne ogłoszenia na podobnym stanowisku (0):

Kontroler Finansowy w Obszarze

pracodawca: Arche Consulting Sp. z o.o. Sp. k.
miejsce pracy: Katowice
dodano: 2017-11-16
Oferta pochodzi z serwisu

Praca.plPraca

Dodaj ogłoszenie »

Opis stanowiska:

  • Udział w procesie planowania operacyjnego oraz sporządzania analiz z realizacji planów i oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej Grupy

  • Opracowywanie prognoz wyników oraz  interpretacja skonsolidowanych sprawozdań finansowych

  • Sporządzanie analizy i oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej Grupy / modelowanie finansowe

  • Udział w opracowywaniu i monitorowaniu efektów finansowych

  • Opracowywanie danych oraz wdrażanie rozwiązań analitycznych mających na celu usprawnienie procesu decyzyjnego

  • Dostarczanie danych finansowych w celu bieżącego monitorowania efektywności biznesowej oraz umożliwienia właściwego reagowania

  • Rozwój narzędzi controllingowych, w tym ich dostosowywanie do zmieniającego się otoczenia oraz modelu biznesowego

  • Wytyczanie i monitorowanie realizacji standardów controllingu korporacyjnego w spółkach Grupy

  • Analiza procedur kontroli wewnętrznej na poziomie Grupy oraz wdrażanie działań korygujących

  • Administrowanie procesem przepływu informacji zarządczej oraz zapewnienie przejrzystości
    i terminowości informacji

  • Udział w procesie zamknięcia okresów sprawozdawczych

Oferujemy:

  • Profesjonalne wdrożenie do pracy na danym stanowisku

  • Interesującą pracę w zespole specjalistów z dużym doświadczeniem

  • Otwarte, nastawione na rozwój, przyjazne środowisko pracy

  • Szkolenia podnoszące kwalifikacje i zapewniające rozwój zawodowy

  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia, wynagrodzenia,  pakiet socjalny

  • Praktyczna znajomość zagadnień z zakresu ekonomii, controllingu, rachunkowości finansowej
     i zarządczej

  • Minimum 4-letnie doświadczenie w pracy w dziale controllingu lub dziale finansowym

  • Umiejętność przygotowywania budżetów, prognoz oraz właściwej interpretacji ich realizacji i odchyleń

  • Umiejętność modelowania finansowego

  • Umiejętność przeprowadzania analiz ekonomicznych i syntetyzowania wniosków

  • Umiejętność posługiwania się bazami danych do celów analitycznych

  • Znajomość systemów informatycznych wspomagających pracę controllera (ERP/SAP)

  • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse/rachunkowość/controling)

  • Certyfikaty świadczące o rozszerzeniu studiów kierunkowych w obszarze controllingu, rachunkowości zarządczej i finansowej – będą dodatkowym atutem.

  • Twórcze myślenie i otwarte podejście do działań operacyjnych oraz biznesowych

  • Bardzo dobre umiejętności komunikacji i współpracy w zespole

  • Umiejętność opracowywania i wdrażania nowych rozwiązań

  • Bardzo dobra znajomość obsługi pakietu MS Office w szczególności programu Excel na poziomie  zaawansowanym

  • Decyzyjność, samodzielność, ukierunkowanie na realizację celów